Jak dbać i czyścić krzesła tapicerowane?

Krzesła tapicerowane prezentują się w każdym pomieszczeniu stylowo, ponadto zapewniają użytkownikom maksymalny komfort siedzenia. W zależności od ich designu współgrają z wnętrzami w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Krzesła te są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie produkty luksusowe, jednak jak wygląda ich czyszczenie? Czy łatwo o nie dbać?

W jaki sposób czyścić krzesła tapicerowane?

Czyszczenie krzeseł tapicerowanych można wykonać szybko i sprawnie, należy jednak wiedzieć, jak powinno wyglądać. Procedurę tą zacznij od pozbycia się wszelkich większych zanieczyszczeń z mebla (okruchy, włosy, kurz). Wystarczy do tego użyć odkurzacza z dyfuzorem powietrza, a nawet miękkiej szczotki. W następnej kolejności trzeba sięgnąć po specjalny preparat dedykowany do mycia mebli tapicerowanych. Innym rozwiązaniem jest samodzielnie przygotowaniu środka do mycia. W tym celu do wody wystarczy dodać trochę płynu do mycia naczyń.

Krzesła tapicerowane mogą mieć obicia wykonane z różnych materiałów. Przed zastosowaniem sklepowego produktu, dobrze jest zapoznać się z informacjami producenta. W kolejnym kroku wybrany specyfik czyszczący zaaplikuj na tapicerkę i wmasuj go. Pozostaw na kilka minut, aby substancje aktywne w nim zawarte mogły zacząć działać. Dobry preparat powinien w tym czasie skutecznie rozpuścić brud. Na koniec wystarczy spłukać tapicerkę czystą wodą, po czym zostawić do wyschnięcia.

Jeżeli krzesła tapicerowane są mocno zabrudzone, można sięgnąć po silniejszy środek usuwający nawet ciężkie i zaschnięte plamy. W sklepach zakupić można preparaty dedykowane do usuwania konkretnych plam jak np. czerwone wino czy sok. W ostateczności może okazać się niezbędny zakup nowych mebli. Duży ich wybór znajdziesz na https://fajnekrzesla.pl/20-krzesla-tapicerowane.

O czym jeszcze pamiętać, pielęgnując krzesła tapicerowane?

Czyszcząc krzesła tapicerowane, należy uważać, aby nie uszkodzić delikatnych tkanin. Wystarczy jednak odrobina wiedzy, aby przeprowadzić ten zabieg w pełni bezpiecznie. Warto pamiętać, aby zawsze sprawdzać etykietę z instrukcjami dotyczącymi czyszczenia. Nigdy nie należy używać silnych detergentów do czyszczenia, w których składzie znajdują się rozpuszczalniki czy związki alkaliczne.

Co ważne, nie powinno się zbytnio namaczać tkaniny, a ją jedynie zwilżyć. Po wyczyszczeniu krzesła tapicerowane zostaw do całkowitego wyschnięcia i nie używaj nigdy suszarki do włosów. Silny strumień powietrza może uszkodzić tkaninę. Przed użyciem środka do mycia, przetestuj go na niewielkim fragmencie materiału, aby sprawdzić, czy mu nie zaszkodzi.

Regularnie czyszczone krzesła tapicerowane zachowują swój piękny wygląd na długie lata. Warto więc oczyszczać je w razie potrzeby, co kilka tygodni albo miesięcy.

Redakcja ScandiLoft