Obrazy z metek – oryginalne dodatki do naszych wnętrz

Wiele osób przy urządzaniu własnych wnętrz szuka rzeczy oryginalnych, wyjątkowych i niepowtarzalnych, które sprawią, że pomieszczenia staną się bardziej dostosowane do mieszkańców. Niestety wiele sklepów meblowych czy dekoracyjnych posiada bardzo podobny asortyment, w którym na próżno znaleźć unikatowe i niezwyczajne dodatki. Gdzie więc szukać oryginalnych i nowoczesnych dodatków? W jaki asortyment warto zainwestować, by nadać pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto. 

1. Internetowe inspiracje

Szukając inspiracji, warto odwiedzać blogi oraz strony osób, które chętnie pokazują, gdzie znaleźć niepowtarzalne rzeczy. Bloggerzy – dekoratorzy chętnie pokazują, gdzie można kupić ciekawe przedmioty, które w atrakcyjny sposób upiększą nasze pomieszczenia. Dodatkowo, można znaleźć również mnóstwo inspiracji i adresów, pod którymi kupimy takie dodatki. Internet jest bowiem sporą skarbnicą małych, internetowych sklepików, które oferują bardzo oryginalny asortyment, prawie w każdym stylu.

2. Samodzielnie zrobione

Dobrym pomysłem na stworzone czegoś zupełnie nowego i oryginalnego jest własnoręczne wykonanie obrazów z oryginalnych i wydawać by się mogło nieprzydatnych rzeczy. I tak o to, ciekawym pomysłem na wprowadzenie trochę nonszalancji i stylu do naszej sypialni czy salony jest obraz z metek. Obraz z metek może być wykonany na płótnie szkle czy innym materiale. Może być on stworzony z metek, które właściciele sami zbiorą z zakupów np. odzieżowych lub mogą być one namalowane, naszkicowane czy po prostu przyklejone. Obrazy z metek świetnie prezentują się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale i przyciągają uwagę w klimatycznych kawiarenkach i restauracjach oraz idealnie pasują w butikach. Co ciekawe, takie obrazy z metek można tworzyć samodzielnie w różnych kolorach i wielkościach. Ci, co byli w Stanach czy w Londynie, na pewno zgodnie stwierdzą, iż tam są one bardzo popularne. 

3. Rzeczy z drugiej ręki

By nasze mieszkania lub domy były ciekawie urządzone, nie trzeba kupować drogich rzeczy. Można znaleźć bowiem przedmioty z „drugiej ręki”, czyli na aukcjach internetowych, na portalach które zajmują się sprzedażą rzeczy używanych, czy na targowiskach lub bazarkach. Co ciekawe, można znaleźć na nich naprawdę sporo, oryginalnych i ciekawych dodatków. To również dobra baza na stworzenie samodzielnie nowych rzeczy z używanych materiałów. Gdy znajdziemy stare obrazy lub materiały można z nich spokojnie wykonać wspomniane wcześniej obrazy z metek. Prawda, że proste? 

Jak wynika z powyższego, warto szukać nowych, oryginalnych przedmiotów do wystroju naszych wnętrz. Warto również szukać inspiracji do zrobienia samodzielnie ciekawych dodatków, które nie tylko będą cieszyły oko jako własnoręcznie stworzony dodatek, ale i oryginalny przedmiot upiększający nasz dom. Nie trzeba posiadać wybitnych zdolności manualnych, wystarczy pomysł i kilka fajnych, kolorowych i wbrew pozorom bezużytecznych przedmiotów do stworzenia „czegoś, z niczego”. Do dzieła.

Redakcja ScandiLoft