Fotele do pokoju – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Fotel wiszący do pokoju to wspaniały sposób na nadanie wnętrzu Twojego pokoju niesztampowego wyglądu, przy jednoczesnym zachowaniu wygody oraz funkcjonalności. Fotel wiszący kokon często jednak wzbudza pewne obawy oraz kontrowersje – jaki fotel wiszący do pokoju wybrać, żeby był najwygodniejszy i praktyczny zarazem? Podwieszany do sufitu czy na stelażu? Przeczytaj poniższy krótki artykuł, z którego dowiesz się 5 najważniejszych informacji o fotelach wiszących,  a następnie wybierz fotel wiszący do pokoju swoich marzeń!

1.      Fotel wiszący do pokoju – na co zwrócić uwagę?

2.      Fotel wiszący z sufity czy na stelażu?

3.      Fotel podwieszany do sufitu na łańcuchu czy na linie?

4.      Fotel wiszący kokon czy może hamak pokojowy?

5.      Fotel wiszący, gdzie najlepiej go umieścić?

Fotel wiszący do pokoju – na co zwrócić uwagę?

Fotel wiszący do pokoju to marzenie wielu z nas. Czytanie ulubionej książki, oglądanie wciągającego filmu, a może po prostu chwila odpoczynku po pracy mogłyby być jeszcze przyjemniejsze, gdyby w Twoim pokoju znajdowały się fotele podwieszane. Jak jednak wybrać ten, który bez problemu spełni oczekiwania Twoje i Twoich bliskich? Przed zakupem najpierw zastanów się, jaki kształt chciałbyś/abyś, aby miał Twój fotel wiszący z sufitu. Bardzo popularny jest wiszący fotel kula, a także huśtawka kokon do pokoju. Zwróć także uwagę na styl, w jakim jest utrzymany pokój, w którym będzie znajdowało się siedzisko. Fotel wiszący do salonu powinien być dopasowany zarówno do stylu pomieszczenia, jak również i jego funkcjonalności. Pamiętaj, aby wybrać kolor zbliżony do koloru Twoich mebli, jeśli zależy Ci na klasycznym wystroju. Jeśli natomiast chciałbyś/abyś, aby Twój fotel komponował się z nowoczesnym wnętrzem, nie bój się pójść w intensywne, kontrastujące kolory. Siedzisko podwieszane do sufitu powinno być wykonane z dobrej jakości materiału, niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujesz. Kolejną bardzo ważną kwestią jest sposób mocowania fotela – masz do wyboru fotel wiszący na stelażu, jak również i fotel podwieszany do sufitu.

Fotel wiszący z sufitu czy na stelażu?

Zarówno fotel wiszący na stelażu, jak również i fotel podwieszany do sufitu posiadają swoje mocne i słabsze strony. Fotel wiszący na stelażu gwarantuje łatwość w zmienianiu jego lokalizacji. Tak więc bez problemu będziesz mógł/a przenieść swój fotel wiszący do salonu z jednej części pokoju dziennego w drugą. Dodatkowo fotel podwieszany umożliwia przeniesienie go na balkon lub taras w ciepły oraz słoneczny dzień, a następnie przyniesienie z powrotem do domu na noc. Dzięki temu, że siedzisko posiada stelaż do fotela wiszącego samodzielnie i bez najmniejszego problemu będziesz mógł/a zmieniać jego lokalizację. Wiszące siedzisko do pokoju świetnie sprawdzi się również w poczekalniach czy miejscach usługowych. Możesz jednak zdecydować się także na fotel podwieszany do sufitu. Siedzisko podwieszane do sufitu z pewnością wygląda oryginalnie i nietypowo. Dodatkowo nie musisz organizować specjalnego miejsca na stelaż. Dzięki temu, że fotel wiszący do pokoju nie posiada stelażu możesz ustawić go bardzo blisko innych mebli takich jak sofa czy stół. Sposób podwieszenia – lina lub łańcuch – może nadać ciekawego i wyjątkowego wyglądu Twojemu wnętrzu. Wiszący fotel kula podwieszany do sufitu umożliwia większą swobodę podczas jego użytkowania.

Fotel podwieszany do sufitu na łańcuchu czy na linie?

Fotel podwieszany do sufitu może być zamontowany zarówno za pomocą łańcucha, jak również i liny. W celu wyboru odpowiedniego materiału, zastanów się najpierw nad stylem fotela oraz Twojego wnętrza. Fotel wiszący do salonu utrzymanego w stylu rustykalnym lub klasycznym będzie lepiej wyglądał, gdy wykorzystasz linę. Z kolei wnętrza utrzymane w nowoczesnym, industrialnym stylu lepiej komponują się z łańcuchem. Huśtawka kokon do pokoju, w zależności od częstości użytkowania, może także lepiej się sprawdzić przy wykorzystaniu łańcucha lub liny.

Fotel wiszący kokon czy może hamak pokojowy?

Oba rozwiązania są bardzo ciekawe i funkcjonalne. Tak naprawdę wiele zależy od tego, do czego będziesz używał siedziska. Jeżeli Będziesz częściej z niego korzystał jako z fotela – do pisania na komputerze lub oglądania telewizji, lepiej sprawdzi się fotel wiszący do pokoju. Jeśli natomiast siedzisko ma być głównie używane do leżenia, czytania książek w pozycji siedzącej lub po prostu spokojnego wypoczynku, hamak pokojowy to rozwiązanie dla Ciebie!

Fotel wiszący, gdzie najlepiej go umieścić?

Niezależnie, czy zdecydujesz się na fotel wiszący na stelażu, siedzisko podwieszane do sufitu lub hamak pokojowy, umieść je w takim miejscu, aby nie utrudniało komunikacji i poruszania się po pokoju. Jeśli w swoim pomieszczeniu pragniesz umieścić fotel wiszący nie powinien on zasłaniać drzwi, telewizora ani stołu. Pamiętaj, że inni użytkownicy i mieszkańcy będą Ci za to bardzo wdzięczni. Weź także pod uwagę przestrzeń, w jakiej będziesz huśtać się na huśtawce. Umieść ją odpowiednio daleko od ściany, okna, balkonu czy cennych przedmiotów.

Redakcja ScandiLoft