Olejki eteryczne i ich moc: pomarańcza

Olejki eteryczne mogą pomagać nam w walce o zdrowie, świetnie sprawdzają się tez jako naturalne kosmetyki. Jakimi właściwościami może nas zaskoczyć olejek pomarańczowy? W jakich sytuacjach możemy korzystać z jego wsparcia?

Lecznicze właściwości olejku pomarańczowego

Olejek z pomarańczy to jeden z cenniejszych skarbów, z jakich może korzystać aromaterapia. Zapach ten ma wyjątkowy wpływ na nasze zdrowie, a miłośnicy medycyny naturalnej cenią go przede wszystkim za jego uspokajające i orzeźwiające właściwości. Olejek eteryczny z pomarańczy regeneruje, świetnie zwalcza bakterie oraz pomaga w walce ze stanami zapalnymi. Korzystanie z olejku pomarańczowego będzie też idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą w prosty i skuteczny zarazem sposób wzmocnić swój układ immunologiczny. Olejek ten może być również z powodzeniem wykorzystywany w trakcie okładów, mających przynieść ulgę pacjentom walczącym z bólem stawów. Masaż z dodatkiem takiego olejku eterycznego pomoże też w przypadku bólów głowy. Takie właściwości lecznicze sprawiają, że olejek pomarańczowy cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Olejek eteryczny z pomarańczy jako naturalny kosmetyk

Po olejek z pomarańczy chętnie sięgają też te osoby, które cenią sobie naturalne metody pielęgnacji skóry. W jakich sytuacjach może się on sprawdzić najlepiej? Olejek pomarańczowy to naturalne wsparcie dla tych, którzy chcą pokonać cellulit. Z kosmetycznych właściwości tego olejku można tez korzystać podczas pielęgnacji skóry twarzy oraz włosów. W walce z łupieżem oraz wypadającymi włosami będzie on wyjątkowo cennym wsparciem.

Zobacz więcej na ravel.com.pl

Redakcja ScandiLoft