Relaks z bąbelkami w domu i w ogrodzie

Jeśli chodzi o urządzanie mieszkania czy ogrodu, najpierw kierujemy się rozsądkiem, czyli tym jaki mamy metraż do urządzenia i jakim budżetem dysponujemy. Załóżmy jednak, że te dwie sprawy nas nie ograniczają. Wtedy można swobodnie pomyśleć o miłym miejscu do relaksu.

 

 

Specjalne miejsce do odpoczynku w ogrodzie

Szczęśliwi posiadacze ogrodu lub ogródka, w sezonie letnim zastanawiają się, jak umilić sobie czas spędzony na powietrzu. Meble ogrodowe, wiszący fotel w formie kuli, zestaw grillowy, plac zabaw dla dzieci, altana, to wszystko może ozdabiać nasze ogródki. Kiedy robi się naprawdę gorąco, szuka się wytchnienia w wodzie. Budowa basenu to kosztowna inwestycja, natomiast basen dmuchany może być zajmować za dużo miejsca w ogrodzie i być kłopotliwy w utrzymaniu. Co zrobić gdy chcemy mieć przyjemny relaks w wodzie, a nie mamy funduszy na budowę basenu? Można pomyśleć o przyjemnym wypoczynku z bąbelkami, który zapewni nam domowe jacuzzi. Nie musimy go mieć na stałe, bo jest dmuchane i w każdej chwili można je wypompować i schować. Natomiast na upalne dni sprawdzi się na relaks z rodziną czy nawet na spotkanie z przyjaciółmi. Odrobina luksusu i relaksu w jednym, przyda się każdemu. Bąbelki wprowadzą przyjemne odprężenie dla ciała, a dzieci też mogą mieć frajdę z takiej miłej kąpieli. W końcu to one najbardziej lubią bąbelki. Jak widać jest to miejsce zabawy dla całej rodziny. 

 

Relaks z bąbelkami w łazience

Nie od dziś wiadomo, że relaksująca kąpiel potrafi zdziałać naprawdę wiele. Może nas odstresować po całym dniu i wprawić w dobry nastrój na resztę wieczoru. Najczęściej wybieramy szybki prysznic, ale czy warto rezygnować z przyjemności kąpieli? Jeśli jesteśmy posiadaczami dużej łazienki, nie ogranicza nas przestrzeń i nie musimy się kierować jedynie praktycznymi względami przy urządzaniu łazienki, to mamy tutaj pole do popisu. Dodatkowo gdy lubimy kąpiele to naprawdę warto, a nawet trzeba pomyśleć o specjalnym miejscu, gdzie możemy się naprawdę zrelaksować. Takim miejscem może być narożna wanna z hydromasażem. W zaciszu własnej łazienki gwarantuje nam przyjemny relaks pojedynczo lub we dwoje. W ogrodzie jego odpowiednikiem będzie właśnie jacuzzi domowe, natomiast w domu, to wanna z hydromasażem, na przykład narożna, a jeśli mamy więcej miejsca, może być wolnostojąca. Może wydaje się to kaprysem, ale czemu nie podarować sobie odrobiny komfortu i miejsca przeznaczonego typowo do wypoczynku? Nie wszystko w domu i poza domem musi być tylko praktyczne. Liczy się również to, na ile będziemy się cieszyć z korzystania z poszczególnych sprzętów. 

Możliwości relaksu w domu czasem są ograniczone i wiele osób skupia się na praktycznym podejściu do urządzania wnętrz. Miejsce do odpoczynku i odprężającej kąpieli to naprawdę ważna rzecz, która może pomóc odstresować się w zaciszu własnej łazienki lub miło spędzać czas w ogrodzie w letnie popołudnia i wieczory. Może warto skupić się na przyjemności i stworzyć sobie przestrzeń tylko dla siebie, gdzie możemy zażywać przyjemnej, ciepłej kąpieli i poczuć się przy tym jak w spa lub na gorących źródłach. 

Redakcja ScandiLoft