W jakich pomieszczeniach sprawdzi się cegła na ścianę?

Odpowiednio zaaranżowany dom wygląda nie tylko elegancko i stylowo, ale jest także praktyczny i funkcjonalny. Kwestię funkcjonalności osiąga się poprzez dobór mebli, natomiast styl dekoracjami i wykończeniem. Idealnym pomysłem na nowocześnie urządzone wnętrza jest cegła na ścianę.

Gdzie będzie dobrze wyglądać cegła na ścianie?

Cegła kojarzy się ze starymi kamienicami, jednak coraz więcej projektantów wnętrz powraca w nowym budownictwie do tego materiału. Cegłę można położyć na ścianie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Można zdecydować się na starą cegłę z odzysku lub nową w formie pojedynczych cegiełek, lub gotowych większych płytek ceglanych. Ceglana ściana doskonale współgrać będzie z nowoczesnymi wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym. Cegła to także nieodłączny element aranżacji industrialnych, co nie oznacza, że w klasycznie urządzonych mieszkaniach będzie źle wyglądać. Na dobrą sprawę cegła na ścianę ze względu na swoją uniwersalność może zostać położona wszędzie.

Cegła na jednej ścianie w salonie

Stare kamienice najczęściej powstawały właśnie z cegły i mieszkańcy takich budynków mogą najzwyczajniej w świecie odsłonić cegłę przykrytą tynkiem. Warto takie rozwiązanie zastosować na ścianie za telewizorem. Cegłę należy oczywiście oczyścić, jednak można pozostawić pewne niedoskonałości, które będą wyglądać naturalnie, a na pewno nieco ekstrawagancko. Decydując się na kupno cegły, warto postawić na jej naturalny kolor. Czerwoną cegłę zawsze można pomalować, jeśli zajdzie taka konieczność. W mniejszym salonie można ją pomalować na biało, dzięki czemu salon stanie się optycznie większy. Cegła doskonale współgra z drewnem, dlatego warto do niej dopasować drewniane dodatki.

Dodatki do cegły na ścianie

Cegła nie dość, że wygląda bardzo stylowo, to jest także doskonałym dodatkiem pasującym do wielu aranżacji. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym, klasycznym czy rustykalnym stylu. Osoby ceniące naturalne materiały powinny zdecydować się na drewnianą podłogę oraz drzwi postarzane. W połączeniu z cegłą stworzą niebanalny klimat nawiązujący do dawnych tradycji. Ceglana ściana powinna być także odpowiednio wyeksponowana, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Najlepiej w podświetleniu cegły sprawdzą się taśmy Led lub halogeny, które będzie można ustawić pod odpowiednim kątem. Ważne jest także odpowiednie dbanie o cegłę. W tym celu warto kupić specjalne środki do impregnacji, które będą odpowiednie do struktury cegły i ochronią ją przed kurzem oraz zanieczyszczeniami.

Redakcja ScandiLoft