Relaks na świeżym powietrzu: inspirujące pomysły na meble ogrodowe

Proces wyboru mebli ogrodowych to zawsze spore wyzwanie. Każdemu z nas zależy bowiem na tym, aby meble w ogrodzie służyły przez długie lata i zapewniały komfort w ciepłe dni. To właśnie one sprawiają, że mamy ochotę przebywać na świeżym powietrzu z całą rodziną i organizować imprezy plenerowe! Jak zatem wybrać idealne meble tarasowe? O czym pamiętać podczas zakupu?

Nowoczesne meble tarasowe

Nowoczesne meble tarasowe występują w wielu ciekawych wersjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dobre jakościowo meble mogą stać na każdym tarasie i w ogrodzie, a miejsce ich położenia jest zależne głównie od naszych preferencji. Producenci oferują takie modele, które są odporne na działanie warunków pogodowych i zewnętrznych. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie komplety, materiały i dodatki wybierzemy, jednak z założenia meble tarasowe świetnie radzą sobie w każdych warunkach. 

Funkcjonalność mebli ogrodowych to podstawa

Pamiętajmy o tym, że funkcjonalność mebli ogrodowych jest bardzo ważna! Najczęściej do wyboru mamy:

  • Zestawy ogrodowe wypoczynkowe/kawowe – zazwyczaj składają się z niskiego stolika i foteli lub sof. 
  • Zestawy jadalniane – w ich skład wchodzą: pełnowymiarowy stół obiadowy i krzesła, fotele lub ławki. Pozwalają komfortowo spożywać posiłek na świeżym powietrzu. 
  • Pojedyncze meble ogrodowe – to produkty, którymi można uzupełnić posiadane komplety. 

Podczas zakupu zastanówmy się nad tym, w jakich charakterze zamierzamy korzystać z mebli tarasowych. 

Ergonomia – czy ma znaczenie?

Ergonomia w przypadku mebli tarasowych może mieć bardzo duże znaczenie. To istotne wtedy, gdy zamierzamy przez długi czas korzystać z mebli. Konieczne jest zatem skontrolowanie ich profili, obecności podłokietników, czy też możliwości regulacji położenia oparcia. Kręgosłup powinien mieć dobre wsparcie, tak aby cieszyć się wygodą podczas odpoczynku. Jeżeli dodatkowo nie mamy zbyt wiele miejsca do przechowywania, sprawdźmy, czy meble tarasowe się składają i jakie mają rozmiary. Ich wymiary, waga i łatwość transportu to kolejne ważne cechy dla użytkowników!

Materiał zewnętrzny

Redakcja ScandiLoft