Drzwi pivotowe- czym się charakteryzują?

Wybierając stolarkę drzwiową, warto zwrócić uwagę na niestandardowe rozwiązania. Modele nietypowe trafią w gusta najbardziej wymagających klientów. Często podnoszą komfort użytkowania i wyróżniają się oryginalnym designem. Decydując się na dany model drzwi, należy wybrać odpowiedni dla siebie sposób otwierania skrzydeł. Oprócz klasycznych zawiasów mamy do wyboru także inne, ciekawe mechanizmy.

Drzwi pivotowe- charakterystyka

Drzwi pivotowe wyróżniają się nietypowym i zaskakującym sposobem otwierania skrzydła. Zostały one wyposażone w samo obracający się mechanizm, dzięki czemu możliwe jest zamykanie oraz otwieranie w najmniejszym możliwym rozmiarze wewnątrz, ale także na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzamy cenną przestrzeń. Ich mechanizm znajduje się na dolnej i górnej krawędzi drzwi, ponadto zamocowany jest do podłogi i ściany nad otworem drzwiowym. Oś obrotu w przypadku takich produktów przesunięta jest o kilka lub kilkanaście centymetrów w stronę zamka. Dzięki temu drzwi typu pivot nie uchylają się, a obracają. Propozycja ta sprawdzi się idealnie do zmniejszania barier architektonicznych bez konieczności wykończeń pracami murarskimi.

Jak mocuje się drzwi pivot?

Drzwi pivotowe mają dosyć nietypową konstrukcję. Do ich montażu wykorzystuje się specjalne uchwyty, mocowane w suficie oraz podłodze. Co ważne, ich lokalizacja nie wpływa na ogólną koncepcję projektu. Tak specyficzny sposób zamykania oraz otwierania drzwi niesie ze sobą liczne zalety. Dzięki niemu możemy blokować drzwi w danym położeniu, jak i dowolnie zarządzać przestrzenią dookoła nich. Zmniejszamy też ryzyko kolidowania ze sobą konkretnych elementów konstrukcyjnych.

Czy drzwi te są łatwe w obsłudze?

Jak można zauważyć, drzwi pivotowe wyróżniają się sporymi wymiarami i dużym ciężarem. Modele te prezentują się estetycznie i nowocześnie, przez co idealnie komponują się ze współczesnymi domami i mieszkaniami. Produkty te robią wrażenie i są coraz chętniej wybierane także przez projektantów. Co ciekawe, ich wymiar może wynieść nawet 2 m szerokości i 4 m wysokości. Ponadto są one często wzbogacane o przeszklenia czy ozdobne elementy stałe. Waga skrzydła wynosi niekiedy nawet do 500 kg. Drzwi typu pivot można wykończyć w dowolny sposób i co ważne, są one dwustronne. Pomimo swojej sporej masy, nie sprawiają trudności w codziennej obsłudze. Ich prostota otwierania i zamykania wynika z przesuniętej osi obrotu i tego, że są to modele aluminiowe. Więcej można przeczytać na https://conflo.pl/s-34-drzwi-pivotowe.

Warto dodać, że istnieje możliwość dobrania do nich wszelkiej maści doposażenia, jak na przykład oświetlenie led, pochwyty, nowoczesne klamki, bluetooth czy czytnik linii papilarnych. Jak widać, takie modele daje nam wiele możliwości. To propozycje o uniwersalnym zastosowaniu, które pasują do różnych stylów.

Redakcja ScandiLoft