Meble ogrodowe DIY – jak to ugryźć?

Metalowe składane krzesła można opisać jako błogosławieństwo, które chciałbyś ukryć. Niezależnie od tego, czy rozważasz przyjęcie weselne, czy całą rodzinę na Święto Dziękczynienia, metalowe składane krzesła to ponura, ale niezbędna wygoda. Na szczęście dzięki niedrogim materiałom i umiejętnościom dla początkujących majsterkowiczów można tworzyć pokrowce na siedzenia, które nadają krzesłom przystojny wygląd i integrują te niezręczne elementy w ogólny wystrój. Jak zrobić meble ogrodowe DIY? Szczegóły poniżej.

Proste poduszki do siedzenia

Użyj brązowego papieru pakowego, aby prześledzić zewnętrzną krawędź ramy fotela, tworząc wzór dla prostych poduszek siedziska. Jeśli nie spodziewasz się, że goście będą siedzieć przez kilka godzin, dwie warstwy materiału i podwójna składana mata kołdra zapewniają odpowiednią grubość dekoracyjnych poduszek na krzesłach z siedzeniami wyściełanymi lub nieutwardzonymi. Korzystając z rozplecionej szczeliny, obróć tkaniny poduszkowe na prawą stronę, co pozostawi mrugnięcia wewnątrz poduszki. Zszyj szczelinę.

Mocowanie prostych poduszek

Jeśli krzesła są wynajmowane, po obu stronach pleców przymocuj haczyki lub zszywki i zawiąż poduszki z krzesłami wokół tylnych podpór. Jeśli jesteś właścicielem krzeseł, dwie strategie zapewnią ściślejsze poduszki. Używając wstęgi lub pasków tkaniny, wykonaj paski, które biegną pod siedzeniem, po dwa na każdą poduszkę. Przymocuj jeden koniec każdego paska do poduszki i naciśnij samoprzylepne zapięcie na rzep na drugi koniec i odpowiednią krawędź poduszki. Alternatywnie można przymocować samoprzylepne paski na rzepy do obu poduszek i foteli, dzięki czemu krzesła są łatwiejsze w użyciu z częstotliwością. Poduszki można również zdjąć do prania.

Drapowane pokrowce na siedzenia

Jednym z najprostszych sposobów zmiany wyglądu składanego krzesła jest przedłużenie długiego prostokąta tkaniny od przodu do tyłu siedziska, a następnie przez oparcie krzesła. Jest to szczególnie skuteczne, jeśli plecy są zakotwiczone szerokim skrzydłem. Wybierz jednolity kolor serwety, a następnie dodaj szarfę do drugiego jednolitego koloru lub tekstury, takiej jak siatka, welur lub splot otwarty. Do składania krzeseł wokół stołu, kluczowych kolorów i tkanin do istniejącej bielizny. Składane krawędzie maszyny sprawiają, że prostokąty te są łatwe w montażu, a zwłaszcza nadają się do dekoracji wynajmowanych krzeseł. W niektórych przypadkach hostessy całkowicie ukryły linie krzeseł, układając je w tkaniny o rozmiarach arkusza, podkreślone szarfą i innymi ozdobami. Strategia ta zobowiąże Cię jednak do bardzo dużych ilości materiałów i być może niepotrzebnych wydatków.

Okładki w kształcie

Wzory handlowe na składane pokrowce na krzesła są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby można je było upuścić na tył i siedzenie jako jednoczęściową narzutę. Montaż może wymagać dość precyzyjnego pomiaru i często można go poprawić, mocując opaski na przecięciu siedziska i oparcia. Dobrze tkane tkaniny o średniej wadze, takie jak perkal, samodział i sukno, są dobrym wyborem, aby pomóc dopasowanym pokrowcom utrzymać swój kształt. Wybierz tkaniny, które są wodoodporne i zmywalne, jeśli składane krzesła są używane regularnie.

Redakcja ScandiLoft