Najpopularniejsze wzory wykładzin do kuchni

Najpopularniejsze wzory to te, które nawiązują do tradycji oraz do modnej obecnie podłogi. Wykładziny we wzory nawiązujące do klasyki to imitacje płytek oraz drewna. Modny wybór do kuchni to wykładzina podłogowa PCV imitująca podłogę betonową. Zapewnia surowy nowoczesny efekt.

Wykładziny przypominające płytki i drewno

Łatwiej i szybciej kładzie się wykładzinę niż płytki. Wystarczy, że ma ona wzór płytek, a będzie równie pięknie. Spodobać się mogą wykładziny elastyczne w tradycyjną biało-czarną szachownicę. Są idealne do dużych kuchni. Dodają elegancji. Popularnym wyborem jest także wykładzina do kuchni imitująca wzorzyste płytki. Może to być wielobarwny wzór patchworkowy. Wzory w jednym kolorze zapewnią spokojniejszy efekt. Jeśli ma być swojsko albo lubi się piękno drewna, można wybrać wzór imitujący podłogę drewnianą. Oferowana jest ona w różnych typowych dla drewna kolorach.

Wykładzina do kuchni o wyglądzie betonu

Modna nowoczesna opcja to podłoga betonowa. Taki efekt wizualny zapewnią też wykładziny elastyczne o wyglądzie betonu. Są szare, a ich delikatny wzór przypomina betonową powierzchnię. Beton jest cenionym we wnętrzach materiałem, więc i przypominająca go wykładzina podłogowa PCV jest wybierana chętnie. Jest spory wybór takich wykładzin. Wnętrza stają się dzięki nim chłodne i nowoczesne.
Wybierając atrakcyjną wykładzinę, w prosty sposób zapewnia się kuchni ciekawy wygląd. Najlepsza jest taka wykładzina do kuchni, która podkreśli wybrany dla tego wnętrza styl oraz klimat. Musi też się podobać, by przestrzeń, którą pomoże stworzyć, była przyjazna dla domowników.

ArtDecoProject.pl

Redakcja ScandiLoft